Розвивальне заняття Художньо-продуктивне образотворення (малювання) Тема: « Весняне небо»
Розвивальне заняття художньо-продуктивне образотворення (малювання)
Тема: «Весняне небо»
Мета: створити умови для відображення на малюнку весняних вражень;
заохочувати дітей до експериментування з акварельними фарбами і різними
художніми матеріалами; удосконалювати навички зображувати небо у спосіб колірної
розтяжки «по вологому» — прийом розмивання кольорів по вологому паперу; учити
передавати картину природи, характерні ознаки весни в малюнках; розвивати
почуття композиції, естетичне сприйняття, почуття кольору, увагу, пам’ять,
образне мислення, мовлення, творчу уяву, емоційну сферу, дрібну та загальну
моторику; виховувати цікавість до світу природи, бажання передавати її красу в
малюнках.
Попередня робота: спостереження за весняними явищами в природі, за
небом під час прогулянок у різні частини доби (прозоре, блакитне, сіре, синє);
розглядання весняних пейзажів у картинах відомих художників І. Грабаря
«Березневий сніг», О. Саврасова «Граки прилетіли», В. Ященка «Рання весна»;
читання художніх творів про весну.
Матеріал: альбомний аркуш паперу; акварельні
фарби; біла гуашева фарба; репродукції картин на тему «Весна».
Структура заняття
1. Організаційний момент
Загадка • Де вона проходить — Там травиця сходить,
Квіти розцвітають, Солов’ї співають. (Весна)
2. Дидактична гра «Що це?»
3.Дидактична гра «Весняні слова»
4. Пальчикова гімнастика «Сонечко»
5. Етапи
виконання роботи
6. Самостійна робота дітей



Коментарі
Дописати коментар