Розвивальне заняття навчання елементів грамоти
Розвивальне заняття Навчання елементів грамоти
Тема: Звуки [с],
[с’]. Літера Сс
Програмовий зміст: закріплювати знання про звуки [с], [с’]; ознайомити з
літерою Сс; формувати вміння робити звуко-буквений та складовий аналіз слів;
сприяти формуванню техніки поскладового читання; розвивати увагу, мислення,
мовленнєвий слух, пам’ять, мовлення, дрібну моторику рук; виховувати інтерес до
усної народної творчості, інтерес до занять.
Матеріал: іграшка Незнайко; звукові доріжки; звукові фішки;
предметні малюнки; картки зі складами та словами з літерою С; малюнок двох
будиночків; зошити; олівці.
Структура
заняття
І.
Організаційний момент
Психогімнастика «Привітання»
Доброго ранку, рідний наш дім!
Доброго ранку, діткам усім!
Доброго ранку, сонечку ясному!
Доброго ранку садочку прекрасному!
Вліво — вправо, вліво — вправо,
Оберніться — погляньте,
Одне одному всміхніться.
ІІ. Основна частина
1.
Дидактична гра «Пригадай слова зі звуками [н], [н’]»
2. Дидактична гра «Спіймай звук [с], [с’] у слові»
Інтернет ресурс: https://youtu.be/_8X1lfWJ2Vg
3.
Фізкультхвилинка Раз, два — всі присіли, (Присідають.)
Потім вгору підлетіли.
(Підстрибують.)
Три, чотири — нахилились, (Нахиляють
тулуб уперед.)
Із струмочка чисто вмились. (Імітують
вмивання.)
П'ять, шість — всі веселі Крутимось на
каруселі. (Крутяться навколо себе.)
Сім, вісім — в потяг сіли, Ніжками затупотіли.
(Тупають ногами.)
Дев’ять, десять — відпочили,
На стільці тихенько сіли.
4.
Дидактична гра «Скільки
складів у слові?»
5.
Пальчикова гра «Сонечко»
6.
Підготовка руки до письма Малювання за зразком візерунка із прямих і хвилястих
ліній у зошиті в клітинку.
Коментарі
Дописати коментар