Розвивальне заняття Дитина-в сенсорно пізнавальному просторі Тема: «Числа один — десять. Розв’язування задач. Орієнтування у часі»


Розвивальне заняття

Дитина-в сенсорно пізнавальному просторі

Тема: «Числа один — десять. Розв’язування задач. Орієнтування у часі»

Програмовий зміст: Продовжувати вчити дітей лічити в межах 10; учити прямої та оберненої лічби; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів із цифрою, знання про склад чисел у межах 10;  вправляти в умінні орієнтуватися у просторі, у серії предметів за розміром в умінні складати задачі; навчати орієнтуватися у часі; дати уявлення про задачу; виховувати прагнення допомагати одне одному.

Попередня робота: бесіди про космос, дидактичні ігри («Склади предмет з геометричних фігур», «Від найменшого до найбільшого», «Котра година», «Збудуй ракету»).

Матеріал: малюнки інопланетянина та літаючої тарілки; годинники (пісковий, механічний, електронний); навчальний годинник з великими стрілками; площинні геометричні фігури; картки з квітками (для вивчення складу числа); пелюстки з картону; цукерки; цифри 1—10; набір геометричних фігур (кожної по 10), картки зі знаками

«>», «<», «=» (для кожної дитини); пласкі зображення планет з цифрами від 1 до 10.

Структура заняття

1. Організаційний момент

Привітання «Доброго ранку!»

2. Дидактична гра «Збудуй ракету»

3. Гра «Не помились!»

— Розв’яжіть ще одну задачу: «Мама пригостила Еллі цукеркою. Тато повернувся з роботи і приніс малюкові ще дві цукерки. Скільки всього цукерок

у Еллі? Викладіть цю дію за допомогою карток із цифрами і знаками».

4. Дидактична гра «Порівняй!»

Вихователь роздає дітям картки, на яких з обох боків намальовані цукерки,

під ними — порожнє місце. Діти мають покласти знак «<», «>», «=».

— Погляньте, порахуйте цукерки та покладіть між ними картку з потрібним

знаком. Залишилися остання задача. Розв’яжемо її: «Еллі вирішив порахувати

членів його родини: він порахував дідуся, бабусю, тата, маму, брата і сестру».

Скільки ви нарахували родичів Еллі? (Шість(6)) Викладіть стільки квадратів,

скільки родичів у Еллі. Потрібно не забути й самого Еллі. Шість членів родини

плюс наш Еллі. Зі скількох людей складається ця сім’я? (З сімох) Викладіть

цю дію за допомогою карток із цифрами і знаками. Молодці! Вам сподобалося

грати з Еллі? Пригостимо його цукерками і дізнаймося, що таке задача. Скільки

цукерок на тарілці? (4) Ваню, вийди до столу і візьми цукерочки. Скільки ти

взяв? (2) Діти, ми з Ванею програли маленьку виставу. Розкажемо її. (У мене

було 4 цукерки, 2 я віддала Вані.) Скільки цукерок у мене залишилося? (2) Ми

склали і розв’язали задачку.

4. Ознайомлення з часом

Цей годинник має циферблат і стрілочки. Які стрілки за розміром? (Велика і маленька) Маленька стрілка показує: «котра година», велика — «скільки хвилин».

Вихователь демонструє кілька основних положень стрілок: 3 години, 6 година, 9 година, 12 година. Діти за допомогою дидактичної гри «Котра година»

пояснюють, котра година.

— Нашому гостеві час вирушати на свою планету, прокладімо йому шлях.


5.Фізкультхвилинка «Раз підняли руки вгору»

6. Логіко-математична гра «Чого не стало?»

7. Підсумок




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Майстерка"Цукерочки для друзів"(з фантиків та горішків)

Майстерка"Незвичайна парасолька"(з фантиків)