Заняття з БЖД Тема: «Небезпечні предмети»
«Небезпечні предмети»
Тема: «Небезпечні
предмети»
Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про небезпечні предмети та правила поводження з ними; вчити правил користування гострими, ріжучими,
дрібними предметами, сірниками та електроприладами; формувати розуміння
наслідків необачної поведінки з небезпечними предметами; виховувати обережність
і дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: демонстраційне – торбинка, голка, ніж, ножиці, картинки із
зображенням газової плити, пилососа, телевізора, загадки, ілюстрації з
ситуаціями, іграшка ведмедик.
Хід заняття
1.
Сюрпризний момент
Вихователь: Є багато іграшок. Якими ви любите гратися.
Назвіть свої улюблені іграшки (діти
відповідають). Але є речі, про які дорослі вам кажуть: «Це не іграшки, вони
небезпечні».
До дітей приходить ведмедик з торбинкою.
Вихователь: Ведмедик каже, що знайшов торбинку в
лісі, але коли її розв’язав дуже здивувався, бо там знаходились предмети, які
звірі не використовують. І тому ведмедик вирішив принести торбинку в дитячий
садок, може ці предмети знадобляться дітям.
2.Організаційний момент
2. Вихователь загадує загадки, після відгадування її дітьми витягує предмет-відгадку.
Я всіх вас обшиваю
Сама
ж я одягу не маю.
(Голка)
- Яка голка?
– Чи можна дітям брати в руки голку, шити нею?
- Що може трапитися?
А от лялька Настя крадькома від мами взяла голку і
вирішила шити, так як її мама. І тут сталось лихо – лялька вколола пальчик
голкою, з нього потекла кров.
- Чи добре зробила лялька Настя? – Чому не можна
брати до рук голку?
Загадка
Два
кінця, два кільця
А
посередині цвях.
(Ножиці)
- Що роблять ножицями?
- Чи можна дітям гратися ножицями?
- Що може трапитись?
Загадка
З
одного кінця колодочка
А
на іншому кінці – гостре.
(Ніж)
- Для чого потрібний ніж?
- Що може статись, якщо діти беруть до рук ніж?
(Вихователь виймає з торбинки сірники).
- Що це? – Для чого потрібні сірники?
- Чи можна дітям їх запалювати?
- Що може статися?
3. Інтерактивна гра «Скринька безпеки»
4. Дидактична гра «Чи можна цим гратися?»
У ведмедика в торбинці лежать картинки,
дітям необхідно розкласти предмети на дві частини, «можна», «неможна»
- Чи можна дітям включати в розетку пилосос,
телевізор, праску?
– Чому?
- Що може трапитись, якщо діти включають газову
плиту?
Гострі,
ріжучі предмети, деякі електроприлади, сірники знаходяться в кухні. Тому там не
варто влаштовувати ігри, адже можна поранитись, обпектись.
5.Фізкультхвилинка
(Діти виконують рухи відповідно тексту)
Ростемо
до неба - (підняти руки вгору)
Розумні,
як треба. (руки покласти на голову, похитати нею)
Міцні,
як грибочки - (присісти)
Доньки
та синочки! (обійняти себе за плечі).
Розв’язання
проблемних ситуацій (за ілюстраціями)
1)Двоє хлопчиків узяли коробку із сірниками і
почали будувати кораблики, будиночки.
- З чого можна будувати, а з чого ні?
2) Наталка грається в «доньки-матері». Вона – мама.
Їй захотілося піти у парк. Вона підходить до маминої косметички, бере лак для
волосся й каже «Зараз у мене буде гарна зачіска»
- Що потрібно порадити дівчинці?
3) Хлопчикові захотілося підігріти котлетки. Він підходить до газової плити й
намагається її ввімкнути.
4) Дівчинка з’їла банан і кинула шкуринку на
підлогу.
- Що може трапитися, якщо шкуринку від банана
залишити на підлозі?
Вихователь: Ведмедику, ти приніс у торбинці не
іграшки, а речі, якими дітям гратись небезпечно.
– Діти, чи потрібні нам ці предмети для гри?
Ми ці речі віддамо помічнику вихователя, їй вони
знадобляться.
6.Вірш.
Щоб
уникнути біди,
Усе
на місце поклади:
Ніж,
виделки – у шухлядку.
Голки
теж тримай в порядку.
Прибери
зі столу шило,
Лиха
щоб не наробило.
Заховай
всі зайві речі –
Будеш ти тоді в безпеці.
7.Підсумок заняття



Коментарі
Дописати коментар