Бесіда «Небезпечні пригоди поводженням з вогнем півника Петі» (Вогонь друг, вогонь ворог).
«Юні
пожежники»
1. Бесіда «Вогонь - друг, вогонь - ворог»
Програмовий зміст:
ознайомити дітей з правилами пожежної безпеки; з вогнем і його властивостями;
вчити бачити, що вогонь може бути злим і добрим, що він може приносити користь
і шкоду; закріпити знання дітей про небезпечні ситуації, причини виникнення
пожежі; виховувати старанність, зосередженість, потребу в турботі про свою безпеку
та самостійність; розвивати логічне мислення, допитливість, творчу уяву, уміння
робити висновки.
Обладнання: плакат
«Вогонь – друг, вогонь – ворог»; д/гра «Небезпечні предмети»; мультфільм
«Корисні підказки. Вогонь»; сигнальні картки до гри «Так чи ні»; картки
до гри «Вогонь – друг, вогонь – ворог»; Мнемотаблиці «Правила поведінки під час
пожежі».
1.Організаційний момент. Закличка до початку заняття
Я усіх дітей гукаю,
Та до себе закликаю!
Будемо ми разом грати,
Заняття час починати.
2. Сюрпризний момент:
Стук у
двері:
- Діти, хтось стукає до нас, подивіться, до нас прийшов Петя,
чому він брудний, розутий. Зараз у нього запитаю, що у
нього трапилося? Гаразд. Петя, не переживай, посидь з нами. (Повертаю картину
дітям.)
- От, діти , подивіться, що сталося з Петром. Він вирішив
підігріти на кухні обід, включив газову плитку і пішов у кімнату дивитися
телевізор, він дивився свій улюблений мультфільм «Ну, постривай!», а в цей час
рушник, який
лежав поруч з
плиткою, спалахнув і почалася пожежа. Коли Петя забіг на кухню,
там усе горіло.
- Як ви думаєте, що почав робити Петя? (правильно він
знову втік в кімнату і став кликати на допомогу людей).
- Хто приїхав на допомогу? (Пожежники.)
- А що було б, якби Петя сховався під диван, під стіл,
шафа? (Не можна ховатися в далеких кутках кімнати, небезпечний не тільки
вогонь, але і дим.)
- Що Петя зробив неправильно? (Включив плитку і пішов
в кімнату.)
- Чому сталася пожежа? (Плитка була включена, зайнявся рушник.)
На кухні стоїть в кожному будинку плита, їжу нам готує
і гріє вона. Діти , скажіть, а можна плиту,
запалити самому і залишити одну? (Ні.)
Адже багатьом діткам так і не ясно, що чіпати плитку
дуже небезпечно.
- Скажіть, що таке вогонь?
- Для чого потрібен вогонь? ( Вогонь допомагає нам у житті. Він допомагає нам готувати
їжу, зігріває нас в холод, вогонь
світить нам, коли нам темно. Також він допомагає
людині в її справах, він є корисним помічником і другом людини).
- Це вогонь - хороший чи поганий? (хороший).
- Значить це друг. Он, подивіться, посміхається нам (показую картку).
- Скажіть, а вогонь може стати поганим? ( так).
- А в яких випадках,
вогонь поганий? Відповіді дітей (показую картку ось який
вогонь ворог, злий). Вогонь – найстрашніша у світі стихія, тому що вона
практично нічого живим не залишає на своєму шляху . Вогонь стає ворогом і обертається страшною пожежею. Сталася пожежа в
природі - гинуть дерева, трави, тварини. Якщо в будинку - горять меблі, підлога, стіни. Подивіться, вогонь з одного
боку хороший, добрий, а з іншого він поганий, злий.
- Яке правило завжди повинні пам'ятати діти?
- Правильно, діти не повинні включати електроприлади:
плитку, праска, телевізор. Це повинні робити дорослі. Діти не повинні гратися
сірниками. Сірники - це не іграшки. І правильно ви мені підказали, що Петя не
повинен був ховатися, якщо будинку виникла пожежа, Петя повинен був кликати на
допомогу, що він і зробив. Якщо сховаєтесь, то вас буде дуже складно знайти
пожежникам.
- Скажіть, хто повинен гасити пожежу?
- Звичайно, гасять пожежні люди, які вміють це робити.
Людей називають пожежними або рятувальниками. А хто мені скаже, за яким номером
телефону можна викликати рятувальників? (01.)
Дим побачив - не лови гав
І викликай пожежників.
Пам'ятай, кожен громадянин
Цей номер 01.
3.Навчальне відео Тітоньки Сови про
вогонь на пожежу.
Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=upF8eqOQ36s
4.Фізкультхвилинка «Зроби так, як я»
5.Гра «Тупотимо, плескаємо»
- Всі уважно грайте, на питання відповідайте. Якщо діти чинять правильно
- плескають в долоні, якщо неправильно - тупотять.
1. Знаю я тепер, друзі, що з вогнем грати не можна
(плескають).
2. Сірники весело горять, буду з ними я грати
(тупають).
3. Коля побіг за хату, там грає він з багаттям
(тупають).
4. Він небезпечний, Олена знає, праску більше не включає (плескають).
5 . Сергійко побачив, що хата горить, хлопчик дзвонить 01
(плескають).
- Діти , подивіться на картинки і скажіть які ще правила ми
повинні знати? (показую картинки).
- Що буде, якщо запалювати бенгальські вогні біля
ялинки? (відповіді дітей).
- Якщо ви забули вимкнути праску? (Відповіді дітей.)
- Якщо розпалити багаття поблизу будівель? (Відповіді
дітей.)
- Можна назвати сірники іграшкою? (Ні.) Чому?
- Діти, постарайтеся запам'ятати всі ці правила і
дотримуватися їх, щобпожежна машина ніколи не приїжджала до вашого дому.
6. Бесіда «Вогонь-друг, вогонь ворог» за допомогою мнемотехніки (плакат «Вогонь
– друг, вогонь – ворог»
7. Гра «Вогонь друг – вогонь
ворог».
Якщо вогонь друг - посміхається, якщо вогонь ворог -
злиться.
1. Вогонь в лампочці (хороший).
2. Вогонь запалив штору (поганий).
3. Вогонь допомагає готувати обід (хороший).
4. Вогонь запалив у лісі дерево (поганий).
- Молодці, назвіть прислів'я і приказки:
- «де вогонь, там і дим»;
- «не жартуй з вогнем - обпечешся»;
- «не май звички носити в кишені сірники»;
- «вогонь - друг і ворог людини»;
- «з вогнем не грайся, пожежа не грай»;
-
Отже, діти, Петя дякує
вам за заняття як потрібно поводитися з вогнем, що вогонь буває другом, а може
бути ворогом.
Тому дітям потрібно твердо знати такі правила:
Не можна гратися з вогнем,
Вогонь не іграшка!
-
Молодці хлопці,
тепер ви знаєте, що вогонь буває хороший і поганий!
1. Підсумок заняття
Вогонь дарує людям світло.
Вогонь дарує їм тепло.
Коли б тепло і світло зникло,
Життя б на світі не було.
– Я бажаю, щоб ви не забували
правила пожежної безпеки і тоді вогонь вам буде помічником і
другом.
Ось скінчилась наша гра.
Все, прощатись нам пора.
Будемо завтра зустрічатись,
В нові ігри будем грати




Коментарі
Дописати коментар